Maigā Bio-Enerģētika – lielisks papildinājums klasiskajai medicīnai

Ilze Jankovska (sertificēta MBE praktizētāja,

ASV Maigās Bio-Enerģētikasprogrammu koordinatore Latvijā)

ilzejankovska1@gmail.com, mob.29211698

Maigā Bio-Enerģētika – savā veidā tas ir gan darbs, gan dzīvesveids, gan dzīves filozofija, kā mēs saredzam lietas un lietu sakarības mūsu dzīvēs.

Metodes pamatlicēja ir Austrijas izcelsmes pediatre, ģimenes ārste Eva Raiha (pasaules līmeņa ķermeņa terapeita, Z.Freida laikabiedra un studenta Vilhelma Raiha meita). Uzaugusi psihoanalītiķu ģimenē, daudz mācījusies no sava tēva, bijusi viņa asistente pētījumos par Dzīves, jeb Orgona enerģijas dabu un to, kā pieskāriens ietekmē šīs enerģijas pulsāciju un plūsmu ķermenī. Strādājusi kā pediatre, ģimenes ārste, izmantojot arī MBE pamatprincipus. Vēlāk daudz ceļojusi, vadot seminārus par dabisku dzemdību nozīmību bērna turpmākajā dzīvē, kā mūsu dzīves ietekmē šajā agrīnajā periodā notikušais un ko mēs katrs pats varam darīt, lai palīdzētu sev, saviem bērniem un tuviniekiem.

V.Raiha pētījumi pierādīja, ka ķermenim ir „šūnu atmiņa”. Mēs sevī glabājam muskuļos saslēgtu informāciju par daudziem traumatiskiem dzīves notikumiem, ko esam piedzīvojuši. Ne vienmēr tie ir apzināti, bieži tie ir ķermeņa, ne prāta līmenī. Īpaši, ja traumas ir iegūtas t.s. preverbālajā periodā (periods no ieņemšanas brīža līdz 2 gadu vecumam). Bruņas kalpo kā aizsardzība, lai sevi pasargātu, tai pat laikā veidojot enerģētiskus blokus, kas izpaužas gan kā sāpīgi muskuļi, psihosomatiskas izpausmes (īpaši saistībā ar gremošanas traktu un arī ar dzemdes muskulatūru), gan arī kā dzīves scenāriju atkārtošanās, pārliecība, ka mēs esam tādi kā esam un mainīt tur neko nevaram u.t.t.

V.Raihs atklāja, ka ļoti saudzīgs pieskāriens ķermenim palīdz enerģijai izplesties, atbrīvojot traumatiskās atmiņas, līdz ar to dodot iespēju mums atbrīvoties no veciem un šajā dzīves posmā bieži vairs nevajadzīgajiem scenārijiem. Veicinot arī fizioloģisko procesu aktivēšanos organismā, kas savukārt palīdz celt imunitāti un atveseļoties. Ar pieaugušajiem cilvēkiem Raihs strādāja ar mērķi „salauzt” šīs bruņas (darbs ar konkrētu ķermeņa segmentu, lai nogurdinātu muskuli un tas atlaistu saslēgtās enerģijas). Savukārt darbā ar zīdainīšiem un maziem bērniem viņš izmantoja ļoti maigu un saudzīgu pieskārienu. Eva vēroja tēva darbu un konstatēja, ka maigs pieskāriens strādā tikpat efektīvi.

Maigā Bio-Enerģētika ietver gan Vilhelma Raiha ķermeņa terapijas elementus, gan daudzas tehnikas no dažādām citām metodēm. Dažas no tām – Kraniālais balanss (kraniosakralā terapija), MBE balanss (polaritāšu terapija), Metamorfoze (attīstības terapija), Dzimšanas psihodrāma (garīdzniecība), Reiki u.c. Eva integrēja šīs metodes MBE, vienmēr atsaucoties uz avotiem, pielāgojot un padarot tās drošas un saudzīgas cilvēkiem.

Maigā Bio-Enerģētika ir metode, kura ir apgūstama ikvienam interesentam. Eva vienmēr uzsvēra „es neciešu elitārismu”. Viņa mācīja visus, kam bija vēlēšanās. Ilgo darbu gadu pieredze pierādīja šīs metodes efektivitāti. MBE nav aizvietotājs klasiskajai medicīnai, bet tas ir lielisks papildinājums tai. Metodes pamata mērķis ir palīdzēt saprast, kādā veidā un kādu iemeslu pēc mēs apturam enerģijas plūsmu ķermenī, kādas traumas ir zem bruņām. Visu, ko mēs apzināmies, ir iespējams mainīt. Ne notikumus, bet pieredzes un pieņemtos lēmumus, jeb kontraktus, ko noslēdzam saistībā ar pieredzēto.

Kāpēc to vajag? Nevajag, ja esam apmierināti ar to, kā dzīvojam. Ja saprotam, ka kaut kas dzīvē vai veselības sfērā neiet tā kā gribētos, ir vērts paskatīties uz iemesliem, jeb saknēm, kā teica Eva.

Maigā Bio-Enerģētika ir vēl viena metode. Tā atdod cilvēkam atpakaļ atbildību par savu dzīvi, ļauj izprast pašregulācijas nozīmi un iespējas, uzlabot veselību un saprast cēloņu – seku likumsakarības, ļauj apgūt daudz un dažādas tehnikas, kuras varam efektīvi izmantot gan personiskajā dzīvē, gan darbā.

Ričards Overlijs (jeb Diks) – apguvis MBE pie Evas, bijis viņas asistents, ir ieguvis atļauju no Evas turpināt viņas darbu mācot šo metodi visā pasulē. Autors grāmatai par Maigo Bio-Energētiku (tā ir sarakstīta sadarbībā ar Evu un viņas rediģēta), kā arī DVD, cd formāta mācību materiāliem. Polaritāšu terapijas grāmatas autors.

Pirmo reizi Latvijā ieradās 2007.gadā, lai vadītu šeit pirmo 8 dienu semināru. Kopš tā laika ir notikuši četri pilna laika semināri, daudzi vienas dienas semināri un ievadlekcijas ar mērķi iepazīstināt cilvēkus ar Evas Raihas darbu un dot izpratni par daudzu notikumu likumsakarībām un cēloņiem mūsu dzīvēs.

Diks būs atkal Latvijā novembra vidū. Paralēli darbam ar vecajiem studentiem, viņš vadīs arī seminārus un ievadlekcijas dažādās Latvijas pilsētās.

Piedāvājam:

Ievadlekcijas Maigajā Bio-Enerģētikā, (maksa Ls 5)

16.novembrī Rīgā,

22.novembrī Jelgavā

23.novembrī Rēzeknē

Tā ir iespēja atnākt, paklausīties, ļaut stāstītajam „iziet caur sevi” un sajust, vai tas mūs uzrunā, vai nē. Tā ir iespēja uzzināt ko jaunu, varbūt jau dziļi sevī zināmu, kam neesam noticējuši, vai pievērsuši uzmanību. Būs iespēja pamēģināt Tauriņu Pieskārienu Masāžu.

Seminārs „Polaritāšu terapija”,

(maksājot līdz 29.nov. Ls 75, vēlāk Ls 85)

26.-28. novembrī Rīgā

Organizējam šo semināru otro reizi. Bija daudz fizioterapeitu un esam saņēmuši labas atsauksmes par metodes efektivitāti praktiskajā pielietojumā.

Tiem, kas ir bijuši iepriekšējā reizē ir iespēja nākt tikai uz 3.dienu, lai apgūtu vēl papildus tehnikas. Tiem, kam ir interese, bet nav pārliecība, vai tas ir tas, kas interesē, ir iespēja atnākt uz pirmo, vai pirmajām divām dienām. Samaksa atkarībā no tā, cik laicīgi veic pārskaitījumu.

Vienas dienas seminārus (maksa Ls25)

„Tauriņa spārnu pieskāriens…” 10:00-18:00

24.novembrī Rēzeknē

29.novembrī Rīgā

30.novembrī Aizkrauklē

7. un 8. decembrī Talsos

11.decembrī Ikšķilē

12.decembrī Jaunpiebalgā

14.decembrī Igaunijā, Tartu

Seminārā iekļauta gan teorija, gan praktiskā daļa. Būs iespēja gūt ieskatu 3 tehnikās – Tauriņu pieskāriena masāžā, Brazīļu pirkstu masāžā un Metamorfozē (īsajā versijā, ko izmanto zīdaiņiem, bērniem pie attīstības traucējumiem, grūtniecēm. Kā arī, ja ir problēmas iegurņa rajonā). Tehnikas tiek veiktas praktiski. Katram būs iespēja gan veikt otram, gan saņemt un sajust to pašam.

Seminārs „Tauriņu pieskāriena masāža” (maksa Ls12)

10.decembrī Ikšķilē 17:00-21:00

Būs teorija un prakse par vienu no Maigās Bio-Enerģētikas metodēm Tauriņu pieskārienu masāžu.

Plānojam arī 4 dienu semināru (1.modulis, jeb puse no 8 dienu semināra) Lietuvā Viļņā no 2.-5.decembrim. 2.modulis plānots nākamā gada februārī vai martā, datumi tiek precizēti.

Par visiem semināriem, lekcijām droši varat zvanīt vai rakstīt man  (esmu ASV MBE institūta mācību programmu koordinatore Latvijā)

ilzejankovska1@gmail.com, mob.29211698

Informācija pieejama arī mūsu mājas lapā

www.maigabioenergetika.lv

Komentējiet