Tauriņpieskāriena terapija un masāža 3.raksts

Pārpublicēts no http://www.mansmazais.lv/article/141284/

Tauriņpieskāriena terapija un masāža – tas ir Evas Raihas ieviests termins, apzīmējot visu Maigās Bio-Enerģētikas (MBE) būtību un pieeju cilvēkam.

Pieskāriens gan fizisks, gan verbāls ar vārdiem, ir tik viegls, lai saņemot pirkstos tauriņa spārnus un to atlaižot, uz pirkstiem nepaliktu spārnu zvīņas.

 No šejienes arī nāk nosaukums Evas izstrādātajai tehnikai.
Tā ir tikai viena no Maigās Bio-Enerģētikas tehnikām. Kopumā šī metode aptver apmēram 30 dažādas tehnikas, adaptētas no polaritātes un citām tehnikām. Eva daudz ceļoja, apmācot un daloties savā pieredzē un zināšanās par pieskāriena lielo nozīmi bērna attīstībā un kā vecāki paši var šīs tehnikas izmantot mājās ar bērniem,draugiem, tuviniekiem, nemaksājot lielu naudu terapeitiem. Eva uzskatīja, ka cilvēki visi ir vienlīdzīgi, visiem ir tiesības iegūt zināšanas, un visi var apgūt šo metodi, ja vien ir vēlēšanās.
MBE vēsture:
Maigās Bio-Enerģētikas pamatlicēja ir pasaulē  ievērojamā ķermeņa terapeita un zinātnieka Vilhelma Raiha meita Eva Raiha. V.Raihs bija Z.Freida domubiedrs un students. Savos pētījumos un terapeita praksē viņš atklāja, ka ļoti viegls, maigs pieskāriens ķermenim veicina enerģijas izplešanos ķermenī un ārpus tā, bet savukārt spēcīgs, sāpes radošs pieskāriens liek enerģijai sarauties atpakaļ ķermeņa Kodolā.  V. Raihs izmantoja ļoti vieglu pieskārienu ķermenim, strādājot ar maziem bērniem un zīdaiņiem, bet darbā ar pieaugušajiem viņš izstrādāja dažādus vingrinājumus, lai “lauztu” bruņas, nevis tās kausētu.
Eva, pēc izglītības pediatre, pārņēma tēva saudzīgo attieksmi darbā ar bērniem un zīdaiņiem. Eva strādāja medicīnas praksē Hārlemas Hospitālī Ņujorkā ar priekšlaicīgi dzimušiem bērniem. Mirstība bija ļoti augsta. Tai laikā uzskatīja, ka bērni neko neatceras un nesaprot, viņiem nepieskārās, atstāja inkubatoros uz ilgu laiku, daudzi nomira no pneimonijas
Eva sāka izmantot Tauriņpieskāriena masāžu ar ļoti labiem panākumiem. Daudzi bērni izdzīvoja, viņu enerģētiskais lauks paplašinājās, viņi kļuva rozīgi un sāka elpot dziļāk plaušās, atvēra acis un sāka kontaktēt. Evu bieži aicināja pēc smagām dzemdībām, lai viņa palīdzētu stabilizēt bērniem elpošanu.
Latvijā – Maigās Bio-Enerģētikas metodi pirmo reizi Latvijā vadīja Ričards Overlijs (ASV) 2007.gada augustā. R. Overlijs ir teologs, psihoterapeits, kurš mācījies un vēlāk arī asistējis Evas Raihas darbā. Viņš ir autors “Maigās Bio-Enerģētikas rokasgrāmatai”. Eva savu darbu uztvēra vairāk kā misiju, nevis kā darbu vai terapiju. Ričards ir pārņēmis šo Evas misiju un dalās ar savām zināšanām un pieredzi valstīs, uz kurām viņš tiek aicināts. Viņš brauc, par simbolisku samaksu daloties savās zināšanās un veltot mums savu laiku. Tā ir vienreizēja iespēja apgūt lietas, ko mēs varam reāli izmantot savā dzīvē.

Psihoterapeite Ilze Jankovska  mob.29211698

 ilzejankovska@gmail.com

Komentējiet