Māsa no Daugavpils ieguva Gada balvu medicīnā

Anna Duļkeviča

Anna Duļkeviča

Nominācijā “Labākā medmāsa” balvu ieguva Anna Duļkeviča no Daugavpils reģionālās slimnīcas.
Pārpublicēts no:
https://www.daugavpils.lv/lv/47/read/12211

Latvijas Ārstu biedrība piešķīra Gada balvas medicīnā dažādās nominācijās. Nominācijā “Labākā medmāsa” balvu ieguva Anna Duļkeviča no Daugavpils reģionālās slimnīcas.

Anna Duļkeviča dzimusi Baltkrievijā, 1978. gadā pabeigusi Daugavpils medicīnas koledžu, 1981. gadā sākusi strādāt Daugavpils Reģionālajā slimnīcā, 1993. gadā kļuva par kardioloģijas nodaļas vecāko māsu, bet 2006. gadā pabeidza P. Stradiņa Universitāti un ieguva bakalaura diplomu māszinībās.

Slimnīcas galvenā māsa Iraīda Balode uzsvēra, ka Anna ir ļoti kvalificēta un laba medmāsa, teicama kolēģe, mīļa un gādīga mamma un vecmāmiņa. Galvenā māsa atklāja, ka tieši Annai pirms 30 gadiem tika uzticēts pasniegt šķēres toreizējam veselības ministram Edvīnam Platkājim, kurš pārgrieza svinīgo lenti, atklājot jauno Daugavpils slimnīcas 12 stāvu ēku. Anna izvēlēta šai misijai, jo bija ļoti simpātiska jauna medmāsa, turklāt arī talantīga. Brīdi pirms jaunā korpusa atklāšanas slimnīcā rīkots konkurss par labāko medmāsu, kurā Anna kļuva par laureāti, tāpēc viņas piedalīšanās slimnīcas atklāšanā bijusi pašsaprotama.

Sveicot Annu, kolēģi  atcerējās, ka tieši viņa – medicīnas koledžas absolvente – pirms 30 gadiem piedalījās jaunās reģionālās slimnīcas svinīgajā atklāšanā. Visu savu dzīvi viņa nostrādāja šajā medicīnas iestādē. Šobrīd vada medmāsu kolektīvu kardioloģijas nodaļā. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis uzsvēra, ka uzvarētāju noteica nevis komisija, bet paši pacienti, kuri deva Annas Duļkevičas darbam visaugstāko novērtējumu.

Slimnīcā strādā aptuveni 600 medmāsas, un absolūtais vairākums ir  profesionāles. Janvārī medmāsām, kuras ieguvušas atbilstošu izglītību, paaugstināja darba algu – apmēram par 50 eiro.  Kadrus Latgalei gatavo Daugavpils Medicīnas koledža. Šķiet, ka nevajadzētu būt nekādām problēmām. Diemžēl, pēdējā laikā absolventi arvien biežāk pamet mūsu pilsētu.

Anna Duļkeviča uzskata, ka laime ne vienmēr slēpjas tālu no mājām. Ne velti saka, ka laimīgs ir tas, kurš labprāt iet uz darbu un pēc tam ar prieku atgriežas mājās draudzīgā ģimenē. To visu var rast šeit. Un arī to, ko ir tik ļoti grūti iegūt svešumā – apkārtējo cilvēku cieņu un atzinību.

 

Komentējiet