Prezidents godina sirdsmāsiņas

Sirdsmāsiņas 2013.

Sirdsmāsiņas 2013.

 

 

9.janvārī svinīgā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa un viņa kundzes Daces Seisumas, akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” patroneses, ar goda rakstiem un Rietumu Bankas labdarības fonda (RBLF) naudas prēmijām tika sveiktas 30 bērnu māsas no visas Latvijas. Akcija “Meklējam sirdsmāsiņu” norisinājās 22 Latvijas slimnīcās, kurās strādā bērnu māsas – par labākajām, sirsnīgākajām un atsaucīgākajām māsām ikviens varēja balsot no 2013.gada 12.septembra līdz 12.decembrim.

Svinīgajā ceremonijā 30 sirdsmāsiņas no Latvijas slimnīcām sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš un viņa kundze, akcijas patronese Dace Seisuma, Rietumu Bankas labdarības fonda Padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko, Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna, laikraksta “Diena” galvenais redaktors Gatis Madžinš un “Rimi Latvia” pārstāve Laura Podskočija, kā arī slimnīcu vadītāji.

Akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bērnu māsu darbam, celt bērnu māsas profesijas prestižu, uzsverot, ka no māsu darba ir atkarīga pacienta aprūpe un sekmīgs atveseļošanās process. Visā balsošanas laikā par bērnu māsām saņemti vairāk nekā 7500 balsojumu. Pacienti un viņu ģimenes locekļi, draugi, tuvinieki un atbalstītāji varēja nobalsot gan slimnīcu nodaļās, gan īpašā akcijas vietnē portālā Diena.lv. Laureātes tika noteiktas, apkopojot balsojumus.

Saskaņā ar akcijas nolikumu par sirdsmāsiņu varēja kļūt – ne tikai saņemot visvairāk balsu, bet arī ievērojot reģionālo principu: Sirdsmāsiņas nosaukumu iegūst četras populārākās bērnu māsiņas slimnīcās no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales, un 14 māsiņas – no Rīgas slimnīcām un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

Sirdsmāsiņas titulu šogad ieguvuva:

Kurzemē – no Liepājas Reģionālās slimnīcas  Oksana Aleksejeva un Līga Olbačevska;

                     no Kuldīgas slimnīcas Inguna Valtere un Anžela Vārna;

Latgalē – no Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības Rita Milakne un Lilita Tutiņa;

                 no Daugavpils reģionālās slimnīcas Ināra Vansoviča un Gaļina Tuzika;

 Rīgā – no Rīgas Dzemdību nama Ilze Posohina un Teresa Sevruka,

          no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Marika Šestaka, Laima Dārziņa, Olga Damane, Marina Klimoviča, Olga Maskale, Velta Petruņko, Sanita Savicka, Mārīte Lukēvica, Iveta Germane, Gaļina Jasinska, Daiga Rubene un Edīte Enne

Vidzemē – no Ogres rajona slimnīcas Inese Bērziņa no Vidzemes slimnīcas,

                no Jūrmalas slimnīcas Valentīna Gūtmane,

                no Alūksnes slimnīcas  Lidija Urmane  un Džuljeta Grava;

Zemgalē – no Jēkabpils reģionālā slimnīcas Antra Kodore un Anda Barkāne,

                   no Jelgavas pilsētas slimnīcas Sandra Auzenberga un Rita Glušņova.

Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma bērnu māsām izteica visdziļāko cieņu profesijas izvēlē: “Šodien man ir īpašs gandarījums apbalvot mazo pacientu un viņu vecāku izvirzītās labākās, mīļākās, atsaucīgās un laipnākās bērnu māsiņas no visas Latvijas. Bērnu māsiņas ir īpašas! Es vienmēr esmu apbrīnojusi jūsu spējas veikt savu darbu ar mazajiem pacientiem, kuri ir satraukti un bieži raudoši, reizē mierinot viņus un viņu vēl vairāk trauksmainos vecākus. Arī mani! Emocionāli medicīnas personālam ir ļoti grūti pieņemt, ka visus pacientu neizdosies izglābt un izārstēt un situācijās, kad pacients ir bērns, tas ir vēl sarežģītāk. Tādēļ apliecinu jums savu visdziļāko cieņu, ka esat izvēlējušās šo profesiju un veicat savu darbu ar lielu atbildību un pēc labākās sirdsapziņas, par ko liecina daudzās pieteikumu anketas no jūsu pacientiem un viņu vecākiem. Jūs esat viņiem palīdzējušas un palīdzat viņu dzīves grūtākajos brīžos!”

“Meklējam sirdsmāsiņu” iniciators un galvenais atbalstītājs jau ceturto reizi kopš 2008.gada ir Rietumu Bankas labdarības fonds. Akcijā piedalījās 860 bērnu māsiņas no 22 Latvijas slimnīcām: Alūksnes slimnīcas, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības, Bauskas slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Cēsu klīnikas, Daugavpils reģionālās slimnīcas, Dobeles un apkārtnes slimnīcas, Jelgavas pilsētas slimnīcas, Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas, Jūrmalas slimnīcas, Kuldīgas slimnīcas, Liepājas reģionālās slimnīcas, Madonas slimnīcas, Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari”, Ogres rajona slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Rēzeknes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu dzirdes centra nodaļas, Rīgas Dzemdību nama, Tukuma slimnīcas, Vidzemes slimnīcas un Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcas.

Iepriekš akcija “Meklējam sirdsmāsiņu” norisinājās 2008. un 2009.gadā, kad tika noskaidrotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un pēc tam – Latvijas reģionālo slimnīcu sirsnīgākās bērnu māsas. Savukārt 2012.gadā tika apbalvotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sirdsmāsiņas.

http://nra.lv/latvija/109221-prezidents-godina-sirdsmasinas.htm

Komentējiet