Pasaules garīgās veselības dienai veltītie pasākumi

Rīgā garīgās veselības diena tiks atzīmēta nedēļas garumā

2013-10-02 15:59 – Lita Brice

Atzīmējot ikgadējo pasaules garīgās veselības dienu, no 7. Līdz 11. oktobrim Rīgā tiks īstenotas dažādas aktivitātes, lai aicinātu cilvēkus padomāt par savu un līdzcilvēku veselību – ne tikai par fiziskās veselības rādītājiem, bet dzīves kvalitāti kopumā.
„Šī gada tēma ir „Ģimene – atver durvis vairāku paaudžu attiecībām”. Ģimene dažādu speciālistu rekomendācijās, pētījumos un arīdzan valsts plānošanas iniciatīvās tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem stūrakmeņiem kvalitatīvai dzīvei jebkurā vecumā. Ģimene ir galvenais resursu avots bērnam, kurš mācās sevi pilnveidot un attīstīt savu identitāti, tieši tāpat visvairāk atbalsta dod un gūst Rīgas iedzīvotāji tieši no ģimenes locekļiem*. Neatkarīgi no tautības vai ienākumu līmeņa, sociālo atstumtību pensijas vecumā visvairāk sajūt tie vecāka gada gājuma iedzīvotāji, kuriem nav ģimenes atbalsta un attiecību ģimenē, strauji pasliktinoties dzīves kvalitātei un veselībai, tādēļ šīs nedēļas ietvaros mēs aktualizēsim šos un vēl citus jautājumus, kas ir būtiski garīgās veselības kontekstā,” stāsta Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.
Nedēļas pasākumi tiks atklāti ar preses konferenci 7. oktobrī plkst. 11:00, kas norisināsies Rīgas domes kamīnzālē, piedaloties Labklājības departamenta speciālistiem un sadarbības partneriem no Latvijas ģimenes psihoterapeitu biedrības (LĢPB)  un Latvijas pilsoniskās sabiedrības atbalsta centra (LAPSAC)
No 7. Līdz 11. oktobrim katru vakaru visiem Rīgas iedzīvotājiem bez maksas būs iespēja apmeklēt dažādas meistarklases, aptverot cilvēka attīstību un krīzes visas dzīves garumā, kā arī ģimenei svarīgākos notikumus. Meistarklasēs kopā ar atzītiem speciālistiem ikvienam būs iespēja saņemt atbildes uz dažādiem jautājumiem, kā arī ierosinājumus dažādu situāciju risināšanai. Daudzas ģimenes saskaras ar jautājumiem un grūtībām, kad ģimenē ienāk bērns vai kad ir sācis skolas gaitas, sasniedzis sarežģīto pusaudžu periodu. Tieši tāpat lielas pārmaiņas skar visu ģimeni, kad kāds no ģimenes ir zaudējis darbu, skārusi smaga slimība vai nāve. Tas viss rada daudz jautājumus par to, kā labāk rīkoties, lai citiem būtu labāk, nereti aizmirstot par sevi, kas īpaši raksturīgi ir vecākiem, kā arī rada lielu izaicinājumu saglabāt dinamiskas un atbalstošas attiecības starp bērniem un vecākiem. Viens no ģimenes izaicinājumiem ir attiecību veidošana starp vismaz 3 paaudzēm, saskarties ar vecāku un vecvecāku priekšstatiem par audzināšanu, vecāku lomu un vecvecāku jauno lomu, kā arī individuālajām pārmaiņām un to ienestajām vēsmām visai ģimenei.
Meistarklases norisināsies dažādās Rīgas skolās katru darba dienu no plkst. 18:00 – 21:00, lai visiem rīdziniekiem būtu iespēja tās apmeklēt sev piemērotā vietā un laikā:
7. oktobris –  Rīgas Teikas vidusskola,
8. oktobris  -Rīgas Juglas vidusskola,
9. oktobris – Rīgas Pļavnieku ģimnāzija,
10. oktobris – Rīgas valsts Vācu ģimnāzija,
11.oktobris – Rīgas valsts  3.ģimnāzija .
Meistarklases tiek organizētas sadarbībā arī Latvijas Ģimenes psihoterapeitu biedrību, un pasākumus moderēs psihoterapeite Aina Poiša.
Savukārt 10. oktobrī plkst. 11:00 – 15:00 jaunatklātajā kultūras centrā „Ziemeļblāzma” norisināsies pasākums vecāka gada gājuma iedzīvotājiem jeb visiem, kam pāri 60. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja uzzināt kā ikdienā stiprināt savu atmiņu un modrību, uzmanību, kā atjaunot savu radošumu, izmantojot iespēju iesaistīties dažādās darbnīcās kopā ar radošiem speciālistiem. Vienlaikus, neaizmirstot par teicienu „Veselā miesā vesels gars”, visiem, kam pāri 60, būs iespēja piedalīties īpašās deju terapijas nodarbībās, kuru laikā katrs varēs atklāt savas kustības un ritmus, kurus ikdienā izmantojot var uzlabot savu pašsajūtu un veselību kopumā. Šis pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas pilsoniskās sabiedrības centru un psihoterapeiti, gerontoloģijas speciālisti Guntu Andžāni.
Garīgā veselība ietver gan cilvēka psihisko veselību, spēju pilnvērtīgi strādāt un pārvaldīt savas emocijas, tās atpazīt un veselīgi izmantot savstarpējā mijiedarbībā ar apkārtējiem, gan dzīves kvalitāti kopumā – vērtējumu par savu dzīvi, ģimenes attiecībām, gūto pieredzi pārvarot dažādas  kā paredzamas, tā negaidītas krīzes.
Vairāk par pasākumiem, to norises vietu, laiku un saturu var uzzināt, zvanot Ingai Dreimanei 67037319; rakstot inga.dreimane@riga.lv, kā arī apmeklējot mājas lapu www.ld.riga.lv vai www.facebook.com/Veselsrīdzinieks

*Labklājības departamenta un SIA „EURO RSCG” organizētā interneta aptauja „Kas cilvēku dara laimīgu?

http://www.ld.riga.lv/relize/items/riga-garigas-veselibas-diena-tiks-atzimeta-nedelas-garuma.html

 

Komentējiet