Jau jūnijā Bērnu slimnīcā darbu uzsāks dakteri klauni

BKUS Dr. Klaunu apmācība

BKUS Dr. Klaunu apmācība

14. mar 11:25      Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Pirmoreiz Latvijā apmācību uzsākuši 18 potenciālie dakteri klauni. Tiek plānots apmācības pabeigt maija mēnesī, bet jau jūnijā uzsākt darbu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

“Aizvadītā gada nogalē tika izsludināta pieteikšanās Dr.Klaunu apmācībām, uz kurām pieteicās 90 kandidāti. Pēc atlases trešās kārtas tika atlasīti 18 potenciālie dakteri klauni, kas trīs mēnešus ilgajā apmācību programmā ir apguvuši ievadu bērnu psiholoģijā, aktiermeistarības pamatus, plastiku, pantomīmu, darbu ar balsi, psiholoģiskos treniņus un speciālo apmācību medicīnas jomā Bērnu slimnīcas speciālistu vadībā. Apmācību beigu periodā notiks prakse zinošu klaunuterapijas profesionāļu vadībā. Visur pasaulē, kur dakteri klauni parādās slimnīcās, vajadzība pēc viņiem mediķu ikdienas darbā nemitīgi pieaug. Ceram, ka arī Latvijā dakteri klauni būs labi palīgi gan mediķiem, gan mazajiem pacientiem un viņu vecākiem,” teic biedrības Dr.Klauns dibinātāja un vadītāja Marianna Milovska.

“Pati ideja – klaunu terapija bērnu atveseļošanās procesā, ir lieliska, un mani priecē, ka beidzot tā tiks īstenota arī Latvijā. Tā sajūta, ko dod šis „dakteris” ir dziedinoša – prieks, smaids, uzticība ir labākais, ko viens cilvēks var iedot otram,” stāsta atlases un apmācību pasniedzējs, improvizācijas teātra režisors un aktieris Varis Klausītājs.

“Atlases pēdējā kārtā mēs ieraudzījām absolūti motivētus cilvēkus, kuri skaidri zina – kur viņi ir nonākuši un ko vēlas. Viņi ir ļoti talantīgi, ar bagātu iekšējo pasauli, aktīvi, dzīvespriecīgi, prot dalīties priekā un mīlestībā,” par atlases procesu ko vairāk pauž projekta Dr.Klauns aktiermeistarības pedagogs Tatjana Čerkovska un Andrejs Garkavi.

Klaunu terapiju, kas kļūst aizvien izplatītāka visā pasaulē, pirmo reizi sāka praktizēt 1986. gadā Amerikas savienotajās valstīs, un šobrīd pasaulē darbojas vairāk kā 30 dakteru klaunu organizācijas. Dakteru klaunu projektu Latvijā īsteno biedrība Dr.Klauns sadarbībā ar Bērnu slimnīcu, Izraēlas vēstniecību, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Unionun Pētera Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu.

Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt un rādīt trikus, īpaša psiholoģiskā sagatavotība, zināšanas par ārstniecības procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās. Dakteru klaunu terapiju pielieto bērniem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšana un tie pārdzīvo psiholoģisku diskomfortu, kas nereti saglabājas pat pēc ārstēšanas beigām. Taču spēle, komunikācija, smiekli atgriež bērnu viņa ierastajā pasaulē pat slimnīcas apstākļos. Darbības mērķis ir palīdzēt bērniem aizmirst bailes, sāpes, dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesa psiholoģiskās sastāvdaļas

Pārpublicēts  no   http://www.draugiem.lv/#/bkus/news/?p=9397975

 

Komentējiet