Meklējam Sapņu dakterus!

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Biedrība „Dr.Klauns” meklē nākamos Sapņu dakterus, lai izveidotu unikālu dalībnieku grupu, kur katrs, izejot vairākus nopietnas apmācības posmus, tiks sagatavots patstāvīgam darbam Bērnu klīniskās universitātēs slimnīcā. Ja esi artistisks, radošs, komunikabls, gatavs mācīties un pilnveidoties, spēj atrast kopīgu valodu ar bērniem, izproti darba specifiku slimnīcā, aizpildi pieteikuma anketu mājas lapā http://www.drklauns.lv līdz 25. decembrim.

Sapņu dakteris ir īpaši sagatavots profesionālis, kura ikdienas sastāvdaļa ir aktiermāksla, māka atrast kopīgu valodu ar bērniem, smīdināt un rādīt trikus, tai pašā laikā psiholoģiskā sagatavotība, zināšanas par ārstniecības procesiem un medicīnas procedūrām, kā arī māka improvizēt un elastīgi reaģēt uz nepierastām situācijām.Pasaules praksē „ārsts ar sarkano degunu” ir sociāli kulturālā rehabilitācijas kustība, kuras ietvaros tiek izmantotas dažādas mākslas, klaunādes un spēļu terapijas metodes un principi, bet šī amata pārstāvji ir sastopami intensīvās terapijas, ķirurģijas un rehabilitācijas, onkoloģijas un neonatoloģijas nodaļās, dialīzes procedūrās, dienas aprūpes centros, strādā ar no vardarbības cietušiem bērniem, kā arī ar bērniem autistiem utt.

Sapņu dakteri strādā ar bērniem, kuri iziet ilgstošu ārstēšanās procesu, jo mazie pacienti ir pakļauti psiholoģiskam diskomfortam, kas bieži vien ir ilgstošāks par pašu ārstēšanās procesu. Rotaļa, saskarsme un smiekli palīdz bērnam atgriezties ierastajos dzīves apstākļos, pat atrodoties slimnīcā. Sapņu daktera darbošanās mērķis ir palīdzēt bērniem pārvarēt sāpes, bailes un emocijas, kas nereti kļūst par ārstēšanās procesa psiholoģisko sastāvdaļu.

Sapņu daktera projektu Latvijā realizē biedrība „Dr.Klauns” sadarbībā ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, pateicoties Izraēlas vēstniecības, uzņēmuma „Food Union” un Pētera Avena labdarības fonda

http://www.draugiem.lv/#/bkus/news/?p=8664510

Komentējiet