1.jūnijs Starptautiskā bērnu tiesību aizsardzības diena

Bērniem ir tiesības būt drošā vidē, laimīgiem, radošiem.  Bērnu attīstību ietekmē vide un aktivitātes viņu dzīvē, tādēļ svarīgi piedāvāt dažādas radošās nodarbības, kurās bērni savstarpēji sadarbojas , emocionāli labvēlīgā vidē rada sev kaut ko jauku vai noderīgu. Lai bērni iesaistītos, darbotos ar interesi un prieku, nepieciešams nodarbības sižets. Radošā aktivitātes atraisās, ja bērnam ir iespēja pašam piedalīties, spēlē ielikt savas domas, emocijas, intereses. Pieaugušie veicina šo darbošanos, bet svarīgi dot iespēju  bērnam pašam darboties, lai rastos patīkams rezultāts un gandarījums. 

Bērni ļoti gaida savas jubilejas, bet šiem pasākumus vēlams veidot radošu, patīkamu, interesantu sižetu. Viens no veidiem varētu būt radošā nodarbība.

Vienu  šādu pasākumiem   „Sirdsdraugs lielam un mazam” man bija iespēja novērot. Dažāda vecuma bērni ļoti sirsnīgā un draudzīgā pasākumā paši izveidoja  sev mīļu rotaļlietu, kuras sirsniņā ir pēc bērna izvēles sapnīši, mīlestība, drosme. Pat  kautrīgākie bērni ar prieku iesaistījās savas mīļrotaļlietas veidošanā: tā bija jauka nodarbība, kur bija gan radošā darbība, sadarbība ar citiem bērniem, izvēles iespējas, jauni iespaidi, emocionālais pārdzīvojums. Bērni izveidoja rotaļlietiņu, kurai pēc tam izveidoja arī dokumentu, ar kuru bērns uzņemas atbildību par jauno draugu. Bērni darbojās aizrautīgi, priecīgi, ieintereseti. Tieši emocijas un mīļums tik ļoti vajadzīgas mūsu bērniem ikdienas steigā, nedrošībā un nenoteiktībā. Ja bērns iegūst rotaļlietu, kurai sirsniņā viņš ieliek savus pārdzīvojumus, ar kuru var rotaļāties, paņemt blakus gultiņā, viņam ir patīkams pārdzīvojums ilgākam laikam.

Radošās nodarbības var būt  zīmēšana, veidošana, rotaļlietu radīšana. Piemērotas radošās  nodarbības varētu būt bērniem ar fiziskās un garīgās veselības problēmām, kuriem ir dažādi ierobežojumi un pārdzīvojumi, bet ļoti nepieciešams būt kopā ar citiem bērniem, darboties kopā ar citiem un redzēt sava darba rezultātu.  Pozitīvas emocijas, radoša sadarbība bērnu dzīvei piedod gaišumu un prieku, kas ir paliekošs un ļoti nozīmīgs attīstībā.  

Papildināsim mūsu bērnu dzīvi ar patīkamām emocijām, visiem bērniem ir tiesības būt laimīgiem!

 

Viens no pasākumu veidiem ir Teddy Mountain piedzīvojums

 Teddy Mountain ir radošu piedzīvojumu un pieredzes teddy lācīšu veikals,kurā ikviens var pats radīt savu rotaļlietu – savu jauno sirdsdraugu! Tas ir aizraujošs un neaizmirstams piedzīvojums: Vispirms izvēlies sev tīkamāko jauno draugu no gandrīz 60 pieejamajiem variantiem. Tad iedzīvini  to – izvēlies, sasildi rokās un ieliec tam vēderā īstu sirsniņu. Pie īpašavilcieniņa uzpildi savu jauno draugu ar mākoņiem – tik mīkstu cik pats vēlēsies. Tad apģērb savu jauno draugu par elegantu kuģa kapteini, krāšņu princesi, celtnieku, zvejnieku, ārstu, jātnieku, princesi, feju, mīļu dzīvnieciņu vai ietērpto kādā no kostīmiem, piešķirot īpašu šarmu. Tavas radošo garu un fantāzijas palīdzēs īstenot ap 200 apģērbu, apavu un aksesuāru variācijas. Kad jaunais draugs izskatīsies tieši tāds, kādu vēlies Tu, varēsi ķerties pie svarīga dokumenta – dzimšanas apliecības radīšanas. To paveiksi Tu pats pie īpaša, sēnē iestrādāta datora ekrāna, piešķirot draugam vārdu, dodot solījumu par draugu rūpēties un izvēloties dokumenta noformējumu, krāsu un izskatu.

Klienti vēlas atkal un atkal atgriezties Teddy Mountain veikalos, jo šis  piedzīvojums – radīt savu ļoti īpašo rotaļlietu, ļoti interaktīvā un krāsainā vidē, ir vilinošs un neaizmirstams ikvienam. Nāc un radi lācīti kopā ar savu ģimeni, jo tev būs iespēja iemūžināt šo īpašo notikumu, uzņemot fotogrāfiju dzimšanas apliecībai. Vēl labāk, ja uzaicināsi visus savus draugus uz teddy lācīšu radīšanas dzimšanas dienas ballīti! Vēl nekad iegūt jaunus draugus nav bijis tik vienkārši! Un mēs nerunājam tikai par tavu jauno rotaļlietu, jo arī mūsu pārdevējas ļoti priecāsies tevi satikt! Ienāc arī www.teddymountain.lv 

https://picasaweb.google.com/manalelle/BildesMaminuKlubam?authkey=Gv1sRgCO_E84yL5LrGZg#

Komentējiet