Jaungulbenes sociālās aprūpes centrs

   Inese Lesiņa Jaungulbenes sociālās aprūpes centra vadītāja

savu stāstu par Gulbenes novada Jaungulbenes sociālās aprūpes centru  sākt ar kādu Gulbenes pusē pierakstītu latvju dainu:

        Vecum manu vecumiņu,

        Neredzot danākušu!

        Kaut redzētu danākot,

        Ar rociņu atbīdītu.

    Jaungulbenes sociālās aprūpes centrs atrodas apmēram divdesmit kilometrus no Gulbenes, Jaungulbenes pagasta “Pamatos-1”.

    Mūsu aprūpes centrs tika izveidots 2002.gadā, kā Jaungulbenes pagasta sociālās aprūpes centrs. Savu darbību tas sāka uz Jaungulbenes lauku slimnīcas bāzes, saglabājot savu bijušo izskatu un arī lielu daļu bijušo darbinieku.

    Mūsu telpas nav īpaši plašas un neesam arī piedzīvojuši nevienu vērienīgu remontu. Iestādē varam izmitināt apmēram piecpadsmit klientus. Mēs varam piedāvāt gan vienvietīgas, gan divvietīgas, gan trīsvietīgas istabiņas, kuras ir mājīgi iekārtotas un nodrošinās visu nepieciešamo Jūsu labsajūtai. Šovasar ar Eiropas “simtslatnieku” programmas cilvēku palīdzību mūsu telpas ieguva jaunu nokrāsu, tika paveikts kosmētiskais remonts. Mūsu ēkā ir malkas apkure un varam nodrošināt vajadzīgo siltumu pēc katra klienta vēlmēm. Saviem klientiem  piedāvājam ekskluzīvu pakalpojumu: uz dzīvas uguns gatavota maltīte, ko mēs saskaņojam ar mūsu klientu vēlmēm.

    Aprūpi veic vienpadsmit darbinieki: ģimenes ārsts, sešas aprūpētājas, divas pavāres, kurinātājs un iestādes vadītāja – medicīnas māsa.

    Mūsu iestādei ir ļoti skaists iekšpagalms, kas nodrošina mūsu klientiem burvīgu atpūtu svaigā gaisā. Pavasarī varam priecāties par ziedošu ābeļdārzu, izjust galvu reibinošo ievu un ceriņu krūmu smaržu un, klausoties nerimstošo lakstīgalas dziesmu, gremdēties tālās un skaistās atmiņās. Tie, kuri sevī vēl jūt vēlmi un spēku sajust tikko uzartas zemes spēku, var rušinātie mūsu piemājas dārziņā un izaudzēt kādu dobīti ar sev mīļiem augiem. Savā dārziņā. izaudzējam garšaugus un dažādus dārzeņus, kurus patērējam maltīšu pagatavošanai.

    Nepilna kilometra attālumā no mūsu iestādes atrodas liels kultūrvēsturisks objekts – Jaungulbenes muižas komplekss, kurā ietilpst daudzas saimniecības ēkas, gleznainais pils parks ar daudzajiem dīķiem un Jaungulbenes Evaņģēliski luteriskā baznīca. Baznīca vēl joprojām aktīvi darbojas un katru mēnesi notiek dievkalpojumi, kurus apmeklē Jaungulbenes pagasta iedzīvotāji un arī mūsu centra klienti.

    Netālu no mūsu iestādes atrodas doktorāts, aptieka, veikali un pasts. Mūsu pagasta ģimenes ārsts apkalpo arī mūsu klientus.

    Mēs gaidām ikvienu gan no tuvākas, gan tālākas apkaimes, kam ir grūtības tikt galā ar savām vajadzībām un veselības problēmām. Pie mums par jums parūpēsies mīļi un atsaucīgi darbinieki, kas ļaus jūsu labsajūtai uzlaboties. Mēs centīsimies jums sagādāt mājas sajūtu.

    Vienas diennakts izmaksa aprūpes centrā, iekļaujot visu jums nepieciešamo (arī medikamentus), izmaksā 10,73 Ls.

    Mūs var sazvanīt patelefoniem 64470130 un 26350632 vai arī apmeklēt mūs uz vietas, lai iepazītos ar apstākļiem kādus mēs piedāvājam.

.

Komentējiet