* Arhīvs par ‘Bērnu aprūpe’ Category

Nils Sakss Konstantinovs par seksualitāti, ķermeni vai dažādību

Nils Sakss Konstantinovs

https://www.facebook.com

Raksta prozu un publicistiku, ieguvis maģistra grādu teoloģijā un psiholoģijā, specializējies pusaudžu psihoterapijā. Strādā Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrā.

 

Daudzi vecāki pēdējās dienās ir šokēti par mācību materiālu, kurā pamatskolas bērniem stāsta par “bezdzimuma cilvēkiem”, “plūstošo dzimumu” un “piedzimšanu nepareizajā ķermenī”.

Manuprāt, vecāku iebildes šoreiz ir ne tikai pamatotas, bet šī ir vieta, kurā būtu nepieciešams iejaukties iespējami aktīvi un nopietni. Jo šajā gadījumā nav diskusiju par to, vai bērniem kaut ko vajadzētu vai nevajadzētu zināt – par seksualitāti, ķermeni vai dažādību. Šeit ir diskusija, kā bērni tiek ietekmēti un veidoti. Un tā nav nekāda joka lieta ietekmēt bērnu idejai … Lasīt tālāk

Kāpēc bērni Covid-19 izslimo atšķirīgi?

Profesore Jana Pavāre atklāj, ka jautājumu ir vairāk kā atbilžu

https://www.la.lv/berni-slimo atskirigi?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1876465752

Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, šobrīd Covid-19 infekcija apstiprināta 7,8 miljoniem pasaules iedzīvotāju, no tiem tikai 1–2% jaunākiem par astoņpadsmit gadiem.

Latvijā Covid-19 diagnosticēts 70 bērniem.

“Slimo arī bērni, tikai viņiem slimība biežāk norit bez simptomiem vai tie ir mazāk vai citādi izteikti nekā pieaugušajiem,” saka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece, asociētā profesore Jana Pavāre, aicinot vecākus būt modriem un sekot līdzi savu bērnu fiziskajai un psihoemocionālajai pašsajūtai arī pēc ārkārtas situācijas beigām.

Cik daudz Latvijas bērnu ārstiem izdevies uzzināt par Covid-19?

    Lasīt tālāk

Intervija ar pieredzējušo pediatri Dzintru Celmiņu

http://veselam.la.lv/2014/12/09/esmu-berna-puse/4/?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1708644593

Dati liecina, ka lielākajai daļai slimnīcā nonākušo bērnu ir elpceļu slimības. Cik daudziem pacientiem, jūsuprāt, patiešām būtu jāārstējas stacionārā?

Maksimums 25 procentiem. Pārējiem neatliekamās palīdzības nodaļās vajadzētu saņemt konsultāciju un atgriezties mājās, lai turpinātu ārstēties ģimenes ārsta uzraudzībā. Te nu mēs atduramies – ģimenes ārsts nav pieejams, un pediatru Latvijā tikpat kā vairs nav. Katram ir savs frizieris, zobārsts un ginekologs – bet kuram ir savs bērnu ārsts? Uz šīs planētas vissvētākais ir bērns, taču bērnu ārstu nav! Tas mani visvairāk pārsteidz, ka tos trīs var atrast, bet bērnu ārstu – ne.

Kā … Lasīt tālāk

Jaunas programmas skolu, pirmskolas izglītības iestāžu un ģimenes ārstu māsām

Kustību balsta sistēmas akūtas traumas un hroniskas fiziskas pārslodzes izraisītas slimības, īpatnības bērnu vecumā

8 TIP

Programma apstiprināta Latvijas Māsu asociācijā 2016. gadā Reģ. Nr. NTI/P-0539

Programmas autore un realizētāja: Dace Augstkalne, sertificēta sporta ārste ar lielu praktiskā darba pieredzi

Mērķa auditorija: skolu, pirmskolas izglītības iestāžu , ĢĀ māsas, ārsta palīgi

Programmas saturs:

  • Akūtas traumas, to īpatnības bērnu vecumā.
  • Hroniskas (fiziskas pārslodzes izraisītas) kustību balsta sistēmas slimības.
  • Osteohondropātijas, slimību raksturojums, diagnostika, ārstēšana
  • Traumu profilakse. Traumu un hronisku kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana.
  • Bērnu, jauniešu un pieaugušo izglītošana par traumām un fizisko pārslodzi

 

Stāja, tās traucējumi bērniem un pieaugušajiem

8 TIP

Programma apstiprināta Latvijas Māsu asociācijā 2016. gadā Reģ. Nr. NTI/P-0538

Programmas autore un realizētāja: … Lasīt tālāk

Bērns runāt mācās ģimenē 2.papildinātais izdevums

Sarma Lindenberga, Anastasija Irbe

Sarma Lindenberga, Anastasija

http://www.raka.lv/katalogs/open/Berns-runat-macas-gimene

Grāmata ir otrais papildinātais izdevums. Tās autores ir speciālistes bērnu psiholoģijā, logopēdijā un neiroloģijā. Izdevums ir iecerēts kā rokasgrāmata vecākiem, kuriem ir bērni līdz septiņu gadu vecumam. Soli pa solim autores aplūko bērna attīstību no piedzimšanas brīža un sniedz praktiskus padomus vecākiem, kā katrā no vecuma posmiem viņi var veicināt bērna attīstību, īpaši uzsverot runas prasmes pilnveidošanos. Tieši runas un valodas lietošanas prasmes ir būtiskas, lai bērns gūtu panākumus mācībās. Runas prasme nosaka arī jēdzienisko un loģisko domāšanu, spējas risināt dažādas problēmas. Grāmata … Lasīt tālāk

Grāmata primārās veselības aprūpes speciālistiem

Bērnu  ķirurģija

Bērnu ķirurģija

Latvijas bērnu ķirurģija pēdējās desmitgades laikā ir piedzīvojusi strauju attīstību. Tas saistīts ar jaunu tehnoloģiju ienākšanu klīniskajā praksē, kā rezultātā būtiski izmainījušies bērnu ķirurģisku saslimšanu diagnostiski – ārstnieciskie algoritmi un būtiski samazinājies slimnieku uzturēšanās laiks stacionārā.
Bērnu ķirurģija ir kļuvusi pacientam draudzīgāka. Arī primārās aprūpes speciālisti minētajā laika posmā ir nostiprinājuši savu lomu Latvijas veselības aprūpes sistēmā. Bērnu ķirurģijas procesa pilnveidošanās nav iedomājama bez zinošiem ģimenes ārstiem, tāpēc jaunas specialitātes mācību grāmatas izdošana bija ļoti aktuāla.

Grāmatas izveidošanu veicināja arī tas, ka iepriekšējā bērnu ķirurģijas mācību grāmata tika … Lasīt tālāk

Sveiciens visiem, kam lemta lielā atbildība stāvēt bērnu veselības un labklājības sardzē!

L. Bikše  Ceļš

L. Bikše Ceļš

 

Mēs visi atnākam no bērnības, ar mātes šūpļa dziesmas mīļumu, ar tēva gādību un mīļu acu skatu.
Bērni ienāk pasaulē ar tiesībām būt laimīgiem, izaugt lieliem un būt derīgiem savai valstij.

Jel bērnus sargājiet: tā mūsu nākotne un pamats itin visam!

Ieva Bērziņa – atgādinot, ka 1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Apsveicu šinī dienā visus, kam lemta lielā atbildība stāvēt bērnu veselības un labklājības sardzē!

Personības psiholoģijas teoriju pielietojums pacientu/klientu aprūpē 16 TIP

 

Margarita Rupenheite

Margarita Rupenheite

 

Personības psiholoģijas teoriju pielietojums pacientu/klientu aprūpē

Programma apstiprināta LMA 2013. gada oktobrī,  reg. Nr. NTI/P – 0341

 Bieži dzirdam teicienus, ka bērns niķojas, niķus vajag izdzīt, atstāsim niķīšus mājās u.tml.  Kas tad ir šie izdaudzinātie Niķi? Parasti ar šo vārdu apzīmē netikumu. Bet kādēļ šie Niķi uzrodas? Vai tikai ar bērniem draudzējas Niķis? Lai labāk izprastu bērnus, tuviniekus, kolēģus- vispār cilvēkus, kas ir ap mums, vajadzētu iepazīties ar personības psiholoģijas atziņām.

             Nelielu ieskatu personības psiholoģijas teorijās iegūsiet profesionālās tālākizglītības kursos „Personības … Lasīt tālāk

Montesori pedagoģija bērniem ar īpašajām vajadzībām arī Ainažos

Marija Montesori

Marija Montesori

Informatīvo materiālu sagatavoja Montesori pedagogs Evija Līdaka

Itāļu ārstes un pedagoģes Marijas Montesori alternatīvās pedagoģijas metodes, kas pasaulē ir pazīstamas nu jau vairāk kā 100 gadus, tagad pieejamas arī Ainažu psihoneiroloģiskās slimnīcas „Ainaži” stacionāra pacientiem, kā arī ambulatorās nodaļas apmeklētājiem.

            Ainažu slimnīca ir dibināta 1955.gadā, bet 2010. gada februārī tā ieguva jaunas, modernas telpas. Slimnīcā ir 80 gultu vietas, šeit tiek ārstēti bērni un pusaudži ar dažādām diagnozēm – epilepsija, epilepsija ar demenci, šizofrēnija, dažādas pakāpes garīgā atpalicība ar uzvedības traucējumiem, organiskiem personības un … Lasīt tālāk

Ko darīt, lai pēc brūcēm nepaliek rētas, un tās veiksmīgāk sadzītu?

 

Vienmēr gribas domāt, ka mēs visi dzīvosim laimīgi un traumu neskarti. Tomēr labāk nedaudz rēķināties ar šādu iespēju, lai bērna nobrāzto kāju, pārsauļotos plecus vai tavu pašas sagriezto pirkstu izdotos sadziedēt ātrāk un pēc tam nepaliek redzamas rētas.

Kā dzīst brūces?

Lai arī mēs ļoti rūpīgi sekojam līdzi savai un savu bērnu drošībai un veselībai, tomēr gadās saskrāpēties, sasist ceļgalus, sagriezt pirkstus, tikt pie kāda koduma. Un te nelīdzēs satraukums vai pat panika, bet izpratne, kā dzīst brūces un zināšanas, ko darīt. Āda atdala ķermeņa iekšējo vidi no ārējās un pasargā to no nelabvēlīgiem faktoriem. Brūces dzīšanas mērķis ir atjaunot ādas aizsargfunkcijas … Lasīt tālāk