* Arhīvs par ‘Veco ļaužu aprūpe’ Category

Kā un kāpēc darba vidē iekļaut vecāka gadagājuma kolēģus?

Sveiciens Starptautiskajā Senioru dienā

Šogad veltījumā Starptautiskajā senioru dienā  vērtīga informācijā par senioru iekļaušanu darba vidē. Veselības aprūpes jomā, kur patiesībā ir ārkārtas situācija darbinieku trūkuma dēļ, sevišķi svarīgi  būtu novērtēt un saglabāt senioru kolēģu darbu.

Pārpublicēts no https://www.delfi.lv/news/versijas/endija-kasevska-ka-un-kapec-darba-vide-ieklaut-vecaka-gadagajuma-kolegus.d?id=51448715&utm_source=draugiem.lv&utm_medium=top

Autors Endija Kaševska,

BITE klimata kontroles vadītāja

Neatkarīgi no nozares, pieredzējuši speciālisti ir katra darba devēja lielākā vērtība. Arī Lielbritānijā bāzētās Šefīldas universitātes pērn veikts pētījums liecina, ka darbinieku vecumu atšķirība darba vietā veicina viņu produktivitāti.

Uzņēmumiem Latvijā nav jāvairās no vecāka gadagājuma darba ņēmējiem, bet gan pastiprināti jādomā, kā viņus veiksmīgi iekļaut darba vidē. Lai … Lasīt tālāk

Kustību nozīme senioru dzīvē

Pārpublicēts no https://www.facebook.com/majasaprupe

SIA Mājas aprūpe

Mājas veselības aprūpes pakalpojums

„Cilvēks ar kustībām var aizstāt visas zāles, bet visas pasaules zāles kopā nespēj aizstāt kustības”/Tiso
Senioriem kustības ir īpaši būtiskas, jo tās ne tikai uzlabo visu organisma sistēmu darbību, bet arī uzlabojot līdzsvaru un muskuļu spēku, samazina kritienu risku; izstrādā laimes hormonu, veicina domāšanas aktivitāti ,uzlabo koncentrēšanās spējas un atmiņu.
Ieteicamas vismaz 30 minūtes katru dienu, piemēram, pastaigas raitā solī, nūjošana, riteņbraukšana, peldēšana, vingrošana, dejošana .
Svarīgi pievērst uzmanību pašsajūtai, elpošanai un sirdsdarbībai. Aktivitātes jāuzsāk lēnām un pakāpeniski.

Izlasīju šo informāciju un tā mani iedvesmoja  … Lasīt tālāk

Starptautiskā Senioru diena

Margarita Rupenheite

 

1991. gadā ANO Ģenerālā asambleja izsludinājusi 1. oktobri par Starptautisko Senioru dienu. Tās mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem.

 

Vērojot vecāka gadagājuma cilvēkus un interesējoties par senioru aprūpes problēmām, man radušās pārdomas, ar kurām vēlos dalīties.

  1. Selje savā grāmatā „Mana mūža stress” raksta, ka gandrīz katrs atzīst: ikvienam vajadzētu “dzīvot un ļaut dzīvot”. Tātad, dzīvo pats un ļauj dzīvot citiem. Ja cilvēki to ievērotu savā dzīvē ģimenē, darbā, sabiedrībā – mēs visi justos daudz, daudz labāk. H Selje ar šo frāzi … Lasīt tālāk

Senioru festivāls “Zelta ritmi” 2017.

Par senioru festivālu “Zelta ritmi”
Festivāls “Zelta ritmi”, kas šogad notiek 15. jūnijā Rīgā, Esplanādes parkā, no plkst. 11.00, ir iedvesmas avots un ideju apmaiņas vieta senioriem, lai gūtu jaunu pieredzi un ierosmes pilnvērtīgai un skaistai dzīvei arī sirmā vecumā. Festivāla programma ir daudzpusīga, piemēram, notiks koncerts ar dziesmām un dejām, iedvesmas lekcijas, ko vadīs dažādu jomu speciālisti, norisināsies vingrošanas atklātās mācībstundas, būs radošo senioru rokdarbu tirdziņš. Festivāls apmeklējams bez maksas, tā oficiālā platforma internetā ir “www.zeltaritmi.lv”. Festivālu senioriem “Zelta ritmi” rīko Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” sadarbībā ar higiēnas preču zīmolu “TENA” un aptieku tīklu … Lasīt tālāk

Darba pieredze Vācijā

Jekaterina Šeidere

Jekaterina Šeidere

Mana darba pieredze Vācijā

Kā jau visiem tiem, kuri uzsāk darbu ārzemēs, sākums nebija viegls. Ar mani bija tāpat.

Sākumā sāku strādāt kādā Senioru rezidencē par virtuves apkopēju, kaut gan pati esmu medmāsa, vienkārši, slikta valodas līmeņa dēl mani nepieņēma uzreiz par medmāsu. Manos pienākumos, ietilpa trauku mazgāšana, virtuves uzkopšana, maizīšu smērēšana un senioru barošana.

Vairāk esmu strādājusi ar senioriem, kuriem ir demence. Šādiem senioriem ir svarīgi, lai viņus ēdina tie cilvēki, kurus viņi jau pazīst, tāpēc man blakus sēdēja kolēģe un visu laiku ar senioriem runāja: “viņa ir laba”, … Lasīt tālāk

Par senioru festivālu “Zelta ritmi”

janu Gerontologs un senioru festivāla “Zelta ritmi” vēstnesis profesors Jānis Zaļkalns

http://www.lasitprieks.lv/raksti/dzivesstils/9060-profesors_daudzu_latvijas_senioru_problema_ir_sevis_zelosana_un_neka_nedarisana

“Latvijā ir daudz radošu, azartisku un sportisku senioru, tomēr liela daļa ir arī tādi, kas pēc pensijas vecuma sasniegšanas ieslīguši nekā nedarīšanā un aizrāvušies ar sevis žēlošanu,” teic profesors, gerontologs un senioru festivāla “Zelta ritmi” vēstnesis Jānis Zaļkalns.

“Viena no lielākajām daudzu Latvijas senioru problēmām ir gaušanās – notiek kavēšanās atmiņās, cik grūts bijis mūžs. Tā vietā taču varētu pasākt tik daudz, jo pienācis pensijas vecums un ir daudz brīva laika. Tomēr ne viens vien izvēlas nekā nedarīšanu un žēlošanos, un tas ir gala … Lasīt tālāk

Gaišās noskaņas pansionātā “Balvi”

2013-09-12 17.21.06    Raksta  autore M. Rupenheite

Pansionātā “Balvi” 2. un 3. oktobrī  notika  kursi veselības un sociālās aprūpes darbiniekiem “Profesionālā saskarsme pacientu/klientu aprūpē”. Man bija iespēja iepazīties ar ļoti darbīgiem un sirsnīgiem cilvēkiem. Pansionāta darbinieki gādīgi uzņēma kolēģus arī no Balviem, Viļakas. Pansionāta medicīnas un sociālie darbinieki dalījās pieredzē par sadarbību komandā, veicot ikdienas darbu ar klientiem. Bet es piedzīvoju trīs skaistas, laimīgas dienas Balvu ezera krastā. Vietā, kuru par savām mājām sauc gan seniori, gan cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuriem nepieciešama aprūpe un rehabilitācija.

Pansionāta “Balvi” direktore Jana Komane pastāstīja, ka patreiz pansionātā … Lasīt tālāk

1. oktobris Starptautiskā Senioru diena

Svētki lielā mērā atspoguļo sabiedrībai svarīgas lietas.

Starptautisko Senioru dienu  Eiropā atzīmē jau kopš 1991. gada  un arī Latvijā  tā iekļauta atzīmējamo dienu sarakstā.

Profesors V. Reņģe par vecāka gadagājuma cilvēku mācīšanos
Kad vēl nav par vēlu sākt mācīties?
Pēdējos 20 gados studējošo skaits Latvijā ir četrkāršojies! Un tas notiek, neraugoties uz demogrāfiskās krīzes turpināšanos un attiecīgi uz iedzīvotāju skaita samazināšanos Latvijā šajos gados. Vai mācīšanās aprobežojas ar jauniešu vecumu? Nebūt nē, vēlme mācīties ir ne tikai gados jauniem, bet arī gados vecākiem cilvēkiem.
Kāpēc ir nepieciešams mācīties, ja izglītība jau ir iegūta? Pirmkārt, tas ir darba tirgus, kas pieprasa izglītību. Daudziem, zaudējot iepriekšējo darbu, nākas … Lasīt tālāk

Jubilejas gads Cēsu pansionātā turpinās!

cesu pansCēsu pilsētas pansionātam aizritējuši 20  darbības gadi Cēsīs Kovārņu ielā.
Svētku prieku piedzīvoja pansionāta iemītnieki, darbinieki un viesi. Visi ļaudis bija priecīgi un pateicīgi par izdevušos sarīkojumu un citām notikušajām norisēm.
Sešus darba gadus pansionāta izaugsmei ir veltījusi pansionāta direktore Inga Gunta Paegle. Jubilejas reizē godināti tika pansionāta iemītnieki un ilggadējie darbinieki – direktora vietnieks  saimnieciskajos jautājumos Andrejs Meistars, galvenā māsa Iveta Dimbele, sociālā darbiniece Sarmīte Sverņikova, saimniecības pārzine  Mārīte Plotņikova un citi .
        … Lasīt tālāk

Senioru aprūpes pieredze Austrijā

Pieredzes apmaiņas  brauciens uz Austriju 2013. gada rudenī

Eiropas ceļojuma centrs no 22. septembra – 26. septembrim rīkoja pieredzes apmaiņas braucienu uz Austriju  Latvijā strādājošiem ilgstošās sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem, kas ikdienā strādā ar senioriem.
Visām ceļojuma dalībniecēm bija iespēja apmeklēt Diakonijas centru Zalcburgā un Kolpinga māju – pansiju Vīnē. Zalcburgā mūs sagaidīja Latvijas goda konsuls  un diakonijas centra vadītājs Vidlinga kungs. Mēs iepazināmies ar to kā tiek organizēts darbs senioru un invalīdu aprūpē.
Diakonijas centrs atšķiras no mūsu veco ļaužu namiem ar to, ka pie centra darbojas klīnika , kas nodrošina dažādu ārstniecības personu pakalpojumus senioriem un palīdz nākt … Lasīt tālāk